Kabina prysznicowa

Choć deweloperzy zwykle oddają do użytku mieszkania z łazienkami przystosowanymi pod wanny to badania pokazują, że Polacy w 70% przypadków wybierają kabiny prysznicowe. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i oszczędzające przestrzeń w małych łazienkach.

Dlaczego warto postawić na kabinę prysznicową?

Osoby, które dotychczas korzystały tylko z wanny mogą mieć pewne opory przed zainstalowaniem pierwszej kabiny prysznicowej. Tymczasem warto zauważyć, że ma ona swoje liczne zalety. Kabiny zajmują mało miejsca, można je montować nawet w bardzo małych łazienkach. Mają wiele kształtów do wyboru. Można postawić na kabinę prostokątną, kwadratową, okrągłą czy narożną. Mycie w kabinie jest dużo wygodniejsze niż w wannie. Nad jej zamontowaniem powinny zastanowić się przede wszystkim te osoby, które potrzebują bardzo często brać prysznic albo z łazienki musi korzystać duża liczba domowników. Kąpiel pod prysznicem jest naprawdę szybka a do jej wykonaniu zużyjemy dużo mniej wody niż w wannie.

Co warto wiedzieć przed zainstalowaniem kabiny prysznicowej?

To, jaką kabinę wybierzemy często jest powiązane z kształtem naszej łazienki oraz z usytuowaniem instalacji. Gdy mamy bardzo mało miejsca możemy wybrać drzwi otwierane do środka albo składane. Są także firmy, które oferują produkcję kabin pod zamówienie, na wymiar. Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na kabiny, które nie są zintegrowane z brodzikiem. Takie kabiny montuje się bezpośrednio na podłodze, w miejscu gdzie jest brodzik podtynkowy. Do zastosowania takiego rozwiązania można użyć gotową płytę prysznicową z odpływem liniowym. Z kolei gdy decydujemy się kupić tradycyjny brodzik, na przykład głęboki, powinniśmy też zastanowić się czy postawimy na gotową obudowę czy może obudujemy go płytkami. Żadna kabina nie może też obyć się bez baterii. Obecnie bardzo chętnie wybierane są baterie podtynkowe, do których można dołączyć dysze masujące. Wiele osób wybiera także zestawy prysznicowe wraz z deszczownicą. Aby poprawić sobie komfort kąpieli powinniśmy pamiętać także o tym aby zadbać o półki i wieszaki wewnątrz kabiny. Bardzo dobrym rozwiązaniem są półki wnękowe zrobione bezpośrednio w płytkach, na których możemy przechowywać kosmetyki do kąpieli.