Charakterystyka i optymalne rozwiązania konstrukcyjne łóżek hotelowych

Większość łóżek hotelowych charakteryzuje się wysokim standardem, dzięki czemu wszyscy goście mogą czuć się całkowicie swobodnie. Wiele hoteli stawia na designerskie łóżka lub łóżka z szufladami jako miejsce do przechowywania bagażu gości hotelowych.

W większości przypadków łóżka hotelowe przechodzą kontrolę jakości, a następnie otrzymują certyfikat. Łóżko hotelowe jest wykonane z najlepszego materiału i dzięki temu może być całkowicie dostosowane do życzeń wczasowiczów.

Podstawa łóżka hotelowego

Dla zapewnienia długowieczności materaca, łóżko hotelowe posiada podstawę listwową. Listwowa podstawa umożliwia dobrą cyrkulację powietrza i stanowi doskonałe podparcie dla materaca.

Aby nadać pościeli bardziej dekoracyjny charakter, wiele hoteli decyduje się na box spring z dopasowanym wezgłowiem, gdzie box spring i wezgłowie są dopasowane do konkretnej tkaniny. To, czy stopy łóżka są widoczne, czy ukryte różni się w zależności od pożądanego efektu i wyposażenia hotelu.

Materac do łóżka hotelowego

Materac w łóżku hotelowym to często king size, czyli materac o wymiarach 180×200 cm. Dzięki temu można cieszyć się doskonałą niezależnością snu. Komfort to podstawa w przypadku pościeli hotelowej. Ważne jest, aby goście nie wyjeżdżali z bolącymi plecami, a po przebudzeniu czuli się wypoczęci.

Problemem jest dopasowanie do wymagań wszystkich osób, które będą korzystały z łóżka hotelowego. Znajdziemy głównie materace ze sprężynami kieszeniowymi lub pianką memory (więcej o tym na blogu Nowe Inspiracje), które zadowolą szersze grono odbiorców. Materac hotelowy musi być również hipoalergiczny, aby odpowiadał gościom wrażliwym na alergie.

Wezgłowie

Wezgłowie łóżka hotelowego to prawdziwy element dekoracyjny, który dopełnia luksusowe pomieszczenie. Powinno być bardzo dobrze wkomponowane w wystrój. Wszystkie style są możliwe: wezgłowie tapicerowane, wezgłowie z rzeźbionego drewna, wezgłowie z aksamitu, wezgłowie lakierowane, wezgłowie z tkaniny… Jest to element łóżka hotelowego, który nadaje charakteru pokojowi hotelowemu i wprowadza wyrafinowany akcent do dekoracji.

Ponadto kolory, faktury i materiały, z których wykonane są wezgłowia, pozwalają na personalizację wystroju hotelu.

Pozytywnym punktem łóżka hotelowego jest fakt, że podstawa może posiadać centralne nogi, jeśli zdecydujemy się na modele 160×200 i większe, co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób z nadwagą, Gwarantuje to solidność łóżka w dłuższej perspektywie.