5 powodów dla których warto jest przeprowadzić ozonowanie domu!

Jeszcze niedawno ozonowanie pomieszczeń było usługą mało popularną, szczególnie wśród klientów indywidualnych. Dziś firmy świadczące tego typu usługi przeżywają prawdziwe oblężenie, a chętnych jest tylu, że trzeba liczyć się nawet z kilkutygodniowym oczekiwaniem. Jak to możliwe? Oto 5 problemów które można usunąć dzięki ozonowaniu!

Usuń raz na zawsze wirusy i bakterie!

Tak, to właśnie walka z covid-19 stoi za sukcesem ozonowania. Niemniej ozon doskonale radzi sobie też z innymi drobnoustrojami! Stąd te metodę czyszczenia poleca się wykonywać 2 razy do roku, czyli przed i po zakończeniu sezonu grupowego.

Pozbądź się grzybów i pleśni ze ścian!

Ozonowanie pozwala usunąć nawet niewidoczne gołym okiem zarodki pleśni. Kiedy możesz podejrzewać, że atakują one Twój dom? Do najpowszechniejszych objawów należą bóle głowy oraz uporczywy katar. Zwykle objawy nasilają się jesienią i zimą, kiedy to za sprawą zmian pogody rzadziej wietrzymy wnętrza.

Zniweluj brzydki zapach!

Za pomocą ozonu możesz pozbyć się z domu niechcianych zapachów. Walczysz z dymem tytoniowym? A może kot nie zdążył do kuwety? Ozonowanie pozwoli Ci usunąć zapachy bez konieczności wymiany mebli czy przeprowadzenia gruntownego remontu!

Pokonaj karaluchy i innych nieproszonych gości!

Ozon działa 300x szybciej niż chlor. Jest bezwzględny dla wielu insektów, które są w stanie uciec przed chlorowaniem czy specyfikiem na insekty. Walczysz z karaluchami, pluskwami czy wszami? Dzięki ozonowaniu masz szanse przesunąć szalę zwycięstwa na swoją stronę!

Usuń alergeny!

Alergicy wykonują ozonowanie nawet 4 razy do roku. Ozon pozwala skutecznie usunąć roztocza i alergeny z trudno dostępnych powierzchni. To niewątpliwie solidny argument dla tych, którzy mówią, że zabieg ten jest niebezpieczny dla zdrowia.

Szczegóły na temat działań mogących podnieść lub obniżyć skuteczność oczyszczania za pomocą ozonu warto omówić z wykonującą je firmą. Ozonowanie nie wymaga wyprowadzania się z domu czy mieszkania na kilka dni! Dom należy opuścić jedynie na kilka godzin, a zatem można je zlecić w czasie kiedy będziemy np. w pracy.

1 komentarz

Dodaj komentarz