Top 3 gry dla miłośników aranżacji wnętrz

Dom to miejsce zwierzeń, odpoczynku i regeneracji sił przed następnym dniem pełnym wyzwań. Jego wnętrze powinno być tak skomponowane, abyśmy czuli się natchnieni życiem. Powrót do czterech ścian powinien w myślach tworzyć formułkę: ‘’znów wrócę do pięknego wymarzonego domku’’. Tak samo, jak odzież wysyła sygnały odbiorcom, tak samo dom wiele o nas mówi. Nie chodzi tutaj tylko o status materialny. Równie ważny jest, chociażby zachowany porządek, który świadczy o szacunku wobec gości.

Dlaczego gry mogą być pomocne w aranżacji wnętrz?

Chcąc zachować walory estetyczne, priorytetowa jest przede wszystkim symetria. To ona decyduje o tym, czy dom wygląda na ładne urządzony. Łatwo to sprawdzić samemu. Wystarczy wziąć krzesła i poustawiać je byle jak wokół stołu. Za drugim razem przyjmujmy zasadę, że krzesła stoją około 10 cm od siebie. Każde z nich siedzisko ma zwrócone ku stołowi. Widzisz różnicę? Granie w gry komputerowe, w których zadaniem jest ładne zaaranżowanie wnętrza, uczy symetrycznego rozmieszczania mebli. 

Drugą zasadą wartą przyjęcia do wiadomości jest złudzenie optyczne. To coś, co osiągamy za pomocą makijażu. To właśnie stąd biorą się nagonki na kobiety wykonujące makijaż tak perfekcyjnie, że aż nie da się ich zidentyfikować! Rozmiar mebli nie powinien być wybierany jedynie pod kątem funkcjonalności, ale również zachowania optycznie przestronnego pomieszczenia. Kwadratowy stół w 25-metrowej kawalerce jest wręcz samobójem. Lepiej sprawdzi się okrągły stolik ulokowany w rogu lub stolik kawowy położony nieopodal kanapy typu L (narożnik z funkcją spania).

Programy oferujące projektowanie wnętrz umożliwiają porównywanie, analizowanie i dowolne, wielokrotne przestawianie obiektów. To dzięki nim możemy spostrzec pierwsze różnice i zaoszczędzić na zatrudnieniu człowieka, którego specjalizacją jest projektowanie mieszkania. Nie twierdzę oczywiście, że jest to zbyteczne. Specjalista ma szeroką perspektywę, multum pomysłów i w głowie rzeczy, o których nie mamy zielonego pojęcia. Jeśli jednak dysponujemy lokalem o powierzchni większej niż 30 metrów, to sami możemy wcielić się w tę postać.

Skąd pozyskać gotówkę na remont domu? Nadgodziny lub prace jednodniowe to najprostsza opcja. Ci bardziej ambitni wybiorą połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dobra znajomość atutów poszczególnych drużyn piłkarskich może przynieść zysk z zakładów bukmacherskich. Kasyna internetowe w formie automatów (slotów) mogą również przynieść drobne. Warto wyszukać takie, w których możemy grać za darmo. Są to tak zwane kasyna online bez depozytu. W kasynach naziemnych mamy większą kontrolę nad wynikiem. Dobrym przykładem gry jest poker. W tym przypadku zupełnie nieruchoma mimika plus rozpoznawanie emocji przeciwników będzie kluczem do sukcesu.

The Sims 

Produkcja, która przeszła do historii. Niezależnie od wydania, budowanie i projektowanie domu zawsze jest częścią tej gry. Krążą plotki, że najciekawszym momentem jest budowanie domu. Zabiera najwięcej czasu i najbardziej wciąga. Podstawowa wersja tej gry niestety nie grzeszy funkcjonalnością, ponieważ głównie spełniamy potrzeby fizjologiczne postaci. Jednak The Sims 4 to co innego. Wybór tak drobiazgowej rzeczy, jak ton głosu oraz rodzaj sylwetki potwierdza tylko, że producent poważnie wziął się za realizację projektu, jakim jest The Sims 4. Simowie nowej produkcji mają unikalne osobowości, które prowadzą do przeżycia nietypowych a czasem wręcz dziwnych historii.

Roomstyler

Jest to serwis posiadający szeroki zbiór mebli praktycznie w każdym stylu. Wielką zaletą tej strony jest możliwość sprawdzenia, z jakich elementów został wykonany cudzy projekt. Inspiruje i uczy prawidłowego gospodarowania przestrzenią. Łączenie wielu stylów pozwala na stworzenie czegoś niezwykłego, indywidualnego, niepowtarzalnego stylu. Być może nie do końca można nazwać to grą. Jednak kiedyś istniały gry tak zwane „ubieranki dla dziewczyn”, skierowane do najmłodszych. Celem było… dobre bawienie się. Na koniec niebanalny outfit można było uwiecznić za pomocą wydruku lub po prostu cieszyć nim oko. 

IMVU

Gra społecznościowa. Awatar możemy ustawić według własnych preferencji. Wielkość i kolor ust od prawie niewidocznych po usta a’la Kardashianka. Nie obędzie się bez kontrowersyjnych i dziwnych opcji. Zamiast ust możemy wstawić, mieć równie dobrze guzik, suwak lub… zupełny ich brak. Dosłownie można zmienić każdy szczegół. Samo w sobie korzystanie z gry ma na celu jedynie integrację z innymi. Poruszamy się po pokojach, z których możemy w pełni korzystać. Chcesz zatańczyć z towarzyszem? Wejdź do miejsca, które to umożliwia. Można również wybrać dowolną opcję na innym awatarze i np. uderzyć nielubianego intruza. 

Dziwaczność niektórych opcji może okazać się prawdziwą inspiracją. Wybór wyposażenia jest nieograniczony, jeśli chodzi o zorganizowanie wnętrza. Dzięki grze możemy dowiedzieć się, jak bardzo możemy przesadzić podczas nietypowej aranżacji lokalu. To dobrze. Korzystajmy z dobrodziejstw technologii. Nie ma to, jak mądra głowa, która nie przepuści okazji do nauki. Im większą wiedzą dysponujemy, tym większy zakres działań możemy podjąć. Poprawia to pewność siebie oraz sprawia, że nie ma problemu nie do pokonania.