Jak dziś wygląda remont dachu

Obecnie wymiana dachówki na typowym dachu w budynku, który ma te kilka kondygnacji to nie chodzenie po klatce schodowej z kilkoma dachówkami w rękach. W tej konkretny sposób postępowało się wtedy gdy maszyny były opcją mniej powszechną. Obecnie te bardziej liczące się firmy od remontu dachów mają specjalne maszyny, dzięki którym można transportować niemal pół palety dachówki bezpośrednio na sam dach. Znacząco skraca to remont, który powinien nie trwać zbyt długo, bo podczas zakładania nowej dachówki mieszkańcy nadal wchodzą do budynku, który ma te kilka kondygnacji i kilkanaście metrów wysokości.

Tego nikt im nie zabroni i podczas poruszania się wokół budynku coś takiego jak stara dachówka nie może spaść mieszkańcowi na ramię lub na nogę. Dlatego firmy remontujące dachy stawiają na specjalne rękawy, którymi zrzucają gruz z góry. Tego typu patent ogranicza szkodliwe zapylenie, bo ten pył to brud. Ważnym jest też i to, że taki rękaw do zsypywania gruzu, to też wsypywanie tych odpadków bezpośrednio do kontenera na gruz lub do wielkiego worka na gruz. Te odpadki w workach i kontenerach odbierają firmy, które robią użytek z gruzu, czyli czasami utwardzają nim drogi gruntowe w okolicy.

Jeszcze jakiś czas temu tego typu remonty wyglądały mniej ciekawie, czyli dachówki wnosiło się po klatce schodowej na poddasze budynku, a potem podawało na sam dach, ale metoda ta do wybitnie czystej nie należała. Problem sprawiało też i to, że robotnicy chodzili po klatce schodowej, palili na niej papierosy, a te niedopałki po prostu rzucali na schody, czyli pozostawiali po sobie sporo brudu.

Obecnie tego typu nieczystości nie mogą stanowić problemu, bo koszy na śmieci w okolicy typowego budynku o kilku kondygnacjach raczej nie brakuje. Dlatego śmieci nie rzuca się tam gdzie popadnie, ale najważniejszym jest to, że taki typowy remont dachu jest opcją bardziej dopracowaną, bo są specjalne windy, które od zewnątrz podają dachówki na skraj dachu, czyli nikt nie wchodzi na klatkę schodową, a gruz wędruje na dół w specjalnym rękawie i nie brudzi się elewacja danego budynku.